ŁYSIENIE ANDROGENOWE – PRZYCZYNY, SKUTKI, LECZENIE

Łysienie oraz nadmierna utrata włosów to problemy, które często spotykają zarówno mężczyzn, jak i kobiety w różnym wieku. Jakie są przyczyny tego zjawiska i czy zagęszczenie włosów bez konieczności wizyty w specjalistycznym gabinecie lekarskim jest w ogóle możliwe? Odpowiedź poznasz w dalszej części artykułu!

W artykule:
1. Łysienie androgenowe wśród mężczyzn – na czym polega?
2. Łysienie u młodych osób
3. Jakie są najczęstsze przyczyny wypadania włosów?
4. Łysienie a atrakcyjność
5. Łysienie a depresja
6. Czy istnieje skuteczny sposób na walkę z problemem zakoli i łysienia?

Problem łysienia, zakoli oraz rzadkich i wypadających włosów często wpływa na obniżenie poczucia atrakcyjności ( co w następstwie prowadzi do powstawania kompleksów ), a w niektórych przypadkach może również doprowadzić do rozwoju zaburzeń depresyjnych.
W końcu dla wielu z nas, gęsta czupryna jest niewątpliwym atrybutem nie tylko kobiecej, ale również męskiej atrakcyjności. W odpowiedzi na powyższy problem, zarówno koncerny farmaceutyczne, kosmetyczne, jak i gabinety medycyny estetycznej, prześcigają się w pomysłach mających na celu poprawę niniejszego stanu rzeczy. Jednakże, czy widoczne zagęszczenie włosów jest w ogóle możliwe?

.

1. Łysienie androgenowe wśród mężczyzn – na czym polega?

Czy wiedziałeś, że najczęstszym typem łysienia u mężczyzn (ponad 90% przypadków) jest właśnie łysienie androgenowe? Ten rodzaj łysienia polega na stopniowej utracie włosów, zaczynającej się od skroni oraz czubka głowy. Z czasem jednak, znacznemu przerzedzeniu zaczynają podlegać pozostałe obszary włosów, aby w końcu doprowadzić do pozostawienia jedynie widocznych ich pasm w potylicznej części głowy.

2. Łysienie u młodych osób

Mimo, iż problem łysienia w większości przypadków utożsamiany jest z mężczyznami po 40 roku życia – zdarza się, że zjawisko nadmiernego wypadania włosów dotyka również młode osoby w wieku dojrzewania. Za przyczynę niniejszego stanu rzeczy uznaje się burzę hormonów, która w tym okresie odpowiedzialna jest za powstawanie znaczących zmian w organizmie człowieka.

3. Jakie są najczęstsze przyczyny wypadania włosów?

Wśród najpowszechniejszych przyczyn odpowiedzialnych za wywoływanie zjawiska nadmiernego wypadania włosów zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet możemy wyróżnić:

• Zaburzenia hormonalne, w tym te wywołane za pośrednictwem chorób tarczycy oraz te stanowiące wynik stosowania niewłaściwych substancji chemicznych;
• Czynniki genetyczne, które w znacznej mierze mogą być odpowiedzialne za powstawanie łysienia androgenowego;
• Niewłaściwą dietę – ubogą w niezbędne składniki odżywcze
• Nadmierny stres, związany zazwyczaj z pracą lub problemami w życiu osobistym;
• Niewłaściwą pielęgnację włosów, w tym stosowanie nieodpowiednich kosmetyków oraz częste narażanie skóry głowy na działanie gorącego powierza;
• Infekcje skóry głowy, w tym infekcje grzybicze oraz łojotokowe zapalenie skóry głowy.

4. Łysienie a atrakcyjność

Największe gwizdy kina oraz sceny muzycznej, ikony piękna takie jak Elizabeth Tayler, James Dean, czy Birgitte Bardot – każda z nich, bez wyjątków, może pochwalić się pięknymi, bujnymi włosami. Od wieków gęste włosy były kojarzone z atrakcyjnością. Nic w tym dziwnego, albowiem bujna czupryna świadczy nie tylko o niewątpliwej dbałości o swój wizerunek, ale również o kondycji fizycznej. W końcu to właśnie pełna witamin dieta oraz aktywny, wolny od używek styl życia w znacznym stopniu wpływa na poprawę wyglądu naszych włosów.

W świetle licznych badań naukowych, zdrowe i gęste włosy znacząco przyczyniają się do zwiększenia poziomu atrakcyjności potencjalnego partnera. Ponadto, według ustaleń psychologów współpracujących z portalem randkowymi edarling.pl, łysiejący mężczyźni posiadają mniejsze szanse na znalezienie swojej drugiej połówki.

5. Łysienie a depresja

Czy utrata włosów może mieć wpływ na powstawanie depresji? Okazuje się, że łysienie, które doprowadza u niektórych mężczyzn do obniżenia poczucia własnej wartości, często skutkuje rozwinięciem się u nich zaburzeń depresyjnych. Jednakże, to również depresja w niektórych sytuacjach może być odpowiedzialna za pogłębianie problemu utraty włosów. Jak to możliwe?

Poczucie dobrostanu psychicznego ma wpływ nie tylko na nasze samopoczucie, ale również na kondycję naszych włosów. Okazuje się bowiem, iż depresja oraz nadmierny stres, doprowadzić mogą do znacznego osłabienia naszego organizmu, a tym samym wywołania objawów łysienia psychogennego.

6. Czy istnieje skuteczny sposób na walkę z problemem zakoli i łysienia?

Zarówno w popularnych drogeriach, jak i licznych aptekach, bez najmniejszego problemu jesteśmy w stanie znaleźć dziesiątki produktów, które obiecują poprawę kondycji naszych włosów. Niestety, większość z nich nie przynosi oczekiwanych efektów. Istnieją jednak substancje – takie jak np. aminexil, minoxidil, stemoxydine – wchodzące w skład poszczególnych produktów, które w wyniku wielu badań laboratoryjnych, skutecznie przedłużają fazę wzrostu włosów, co pozytywnie wpływa na zahamowanie procesu łysienia oraz poprawia zagęszczenie włosów. Jeśli do tego dołączysz pozostałe elementy mające ogromny wpływ na kondycję włosów, jak:

• Stosowanie odpowiedniej diety
• Właściwą pielęgnację włosów
• Stosowanie zrównoważonych suplementów diety
• Przestrzeganie zasad zdrowego stylu życia
• Stosowanie domowych sposobów na poprawę kondycji włosów

możesz liczyć na naprawdę zadowalające rezultaty.

Piękne i gęste włosy bez wątpienia są atrybutem naszej atrakcyjności, niemniej jednak w przypadku nadmiernej ich utraty nie powinieneś od razu załamywać swoich rąk! Pamiętaj, że zahamowanie procesu łysienia a także widoczne zagęszczenia włosów jest możliwe. Podstawą do rozpoczęcia całego mechanizmu naprawczego jest jednak odpowiednia wiedza – w jaki sposób możesz tego dokonać. Jeśli do wiedzy dołączysz systematyczność oraz odrobinę cierpliwości, efekty pojawią się szybciej niż się tego spodziewasz.

POLUB NASZ SERWIS NA FB

4.9/5. Głosów: 4
Czekaj...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

-20% NA ZAKUP EBOOKA ODBIERZ KOD